Bezpečný let balonem

Certifikace, pojištění, povolení a průkazy

Jsme certifikovaným provozovatelem leteckých prací. Abychom Vám mohli poskytnout profesionální zázemí a přesvědčit Vás, že jste v těch nejlepších rukou, vystavujeme zde všechna aktuální povolení, pojištění, průkazy a certifikace nutné pro provozování balónového létání.

Nadstandartní pojištění pasažérů. Naši klienti jsou nadstandartně pojištěni včetně svých zavazadel. Samozřejmostí je pojištění vůči škodám způsobeným třetí osobě.

Každoroční technické kontroly balónů. Naše balóny jsou každý rok přísně kontrolovány podle nařízení Úřadu civilního letectví a je o tom vedena řádná dokumentace.

Profesionální pilotní licence. Piloti, kteří s Vámi poletí mají platné profesionální pilotní licence s pravidelným školením a každoročním přezkoušením examinátorem.

Předletové prohlídky balónu na nejvyšší úrovni. Vedoucí letového provozu Chadbalon – Michal Kubát je certifikován jako technik balónu hned třemi největšími výrobci balónů v Evropě. Vysoká technická odbornost spolu s mnohaletou zkušeností garantují našim klientům bezpečně provedený let.

Povolení k provozování leteckých prací – od 8.4.2019 nahrazeno Prohlášením v souladu s nařízením Komise (EU) č. 2018/395 o letovém provozu

Pojištění pasažérů

Pilotní a instruktorské průkazy

Povinné roční technické prohlídky balónu

Certifikát technika balónu

bezpečný let balonem
bezpečný let balonem
bezpečný let balonem

Povolení letadlové radiostanice

Dobrý večer, rád bych vám ještě jednou poděkoval za vynikající servis, vtip, profesionalitu, který jste poskytl dnešnímu rannímu letu z Konopiště do Libohošti. My jsme s vámi letěli před 2 roky a byli jsme naprosto nadšeni vaším přístupem. To jsme slavili stříbrnou svatbu. Dnes letěla dcera s manželem, kteří slavili svatbu a byli oba příjemně překvapeni.
My byli dnes s vaší paní pouze pozemní doprovod a přestože to bylo naprosto něco jiného než z koše balonu, byl to taky adrenalin.
Jsme moc rádi, že jste stále stejní a že si vaší laťku držíte pořád stejně vysoko. Kdybych měl někdy letět znovu balonem, první jméno, které mě napadne, bude Kubát a Chadbalon. A to bez jakéhokoliv přehánění. Díky vám za dnešní krásný zážitek!

baron Petr z Bílkovic, 28.9.2015