Let balónem z Konopiště do Okrouhlic

Chadbalon se srdcaři.cz
Natáčíme s travel magazínem Srdcaři.cz
5. listopadu 2015
Let balónem - skvělý teambuilding
Let balónem jako teambuilding
9. listopadu 2015

Let balónem z Konopiště do Okrouhlic

Let balónem z Konopiště

Let balónem z Konopiště do Okrouhlic

Let balónem z Konopiště patří mezi naše neoblíbenější lokality. Díky nedělnímu přepychovému počasí jsme si užili jeden z nejkrásnějších letů podzimu, s úžasnou viditelností a velmi příjemným větrem, který nás unášel nad Konopištěm východním směrem přes Benešov do Okrouhlic. Podzimní lety balonem jsou vůbec jedny z nejvyhledávanějších letů balónem našimi klienty z celého roku. Důvodem je rozmanitá barevnost přírody nad kterou je balón unášen. V tomto období bývá i  stabilní počasí, lety jdou velmi dobře dopředu naplánovat. Komplikací při plánování letů mohou být časté ranní mlhy, proto lety většinou plánujeme až na pozdní odpoledne. I vliv termiky je díky tomuto ročnímu období výrazně  slabší – Slunce ohřívá zemský povrh z většího úhlu a tak můžeme s balonem startovat o něco dříve než v letním období.

Není na podzim už pro let balonem pozdě?

Mnozí naši klienti se ptají, zda jim nebude při podzimním letu v koši balónu zima a zda tam nebude foukat. Nebojte nebude. Lidé si často neuvědomí, že balón je unášen společně s masou vzduchu, která se pohybuje určitou rychlostí. Ale právě proto v koši nemůže foukat žádný vítr i když poletíte třeba padesátkou. Můžete ucítit závan větru, když balón stoupá nebo klesá. Je to způsobené prostupem vzduchové vrstvy při stoupání nebo klesání balónu. Občas ucítíte i protivítr způsobený rotorem vzduchu, který se vytváří před překážkou ve směru větru. Může to být terénní nerovnost, vysoké stromy, stavba nebo kopec. V koši Vám přesto bude daleko tepleji než na zemi – nad hlavami hoří hořák a teplo vracející se z vyhřátého obalu vytváří příjemné mikroklima v koši balónu.

Jediné co doporučujeme je dobrá teplá obuv. Chladněji pak může být po přistání balónu, kdy teplota vzduchu se západem sluníčka výrazně klesá. Další oblečení můžete mít během letu balónu uložené v našem doprovodném vozidle, aby Vám při letu nepřekáželo a použít ho až po přistání. Let balónem z Konopiště dopadl opět výtečně. Nad Benešovem bylo vidět až do Prahy, v dálce se majestátně tyčily Krkonoše, nepřehlédnutelné byly hora Říp, Bezděz, Ještěd i Milešovka.-:))

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
YouTube
PersonalTrainerCertification.us
Průvodce nákupem letenky
ChadBalon logo

"Když ptáčka lapají, pěkne mu zpívají." aneb nenechte se napálit!

Průvodce nákupem letenky Vám zašleme na Váš email.