Let horkovzdušným balónem

let horkovzdušným balónem

Let horkovzdušným balónem je nezapomenutelný zážitek!

Vyhlídkový let horkovzdušným balónem pro jednotlivce, páry i  skupiny nabízí úžasné zážitky a  netradiční pohled z koše balónu na krajinu při ranním východu slunce nebo při jeho večerním západu. Zveme Vás na let horkovzdušným balónem ve velmi pohodlném a bezpečném pasažérském koši pro 8 cestujících a pilota nebo na klasický let malým VIP balónem pro 2-4 osoby a pilota. Doba letu je přibližně 60 minut (při prodlouženém letu cca 120 minut) s ohledem na vhodné místo přistání.

let horkovzdušným balónem

Průběh letu balonem

Celá akce zpravidla probíhá takto: sraz účastníků je na místě startu nebo na předem domluveném místě, odkud Vás na místo startu dopravíme. Zde budete seznámeni se svým pilotem, posádkou a spolupasažéry. Váš pilot Vám vysvětlí, jak se balón sestavuje a ovládá, a co můžete během Vašeho letu očekávat. Při sestavování a balení balónu budete mít možnost si nabyté vědomosti prakticky vyzkoušet. Balón letí vždy s větrem, v koši tedy nefouká a je v něm vždy trochu tepleji než na zemi. Oblečení doporučujeme standartní, dle ročního období, stejné jako na procházku lesem, vhodnější je pevná kotníková obuv.

Let balónem obvykle probíhá ve výškách od 150 m do 300 m nad povrchem země, vyjímkou však není let ve výškách daleko větších. Balón během letu sleduje doprovodné vozidlo, místo přistání lze dopředu jen odhadnout. Po přistání a sbalení balónu je proveden balonářský křest a po něm Vás dopravíme zpět na místo srazu. Doba trvání akce bývá 3 – 4 hodiny.

doprovodné vozidlo Mufi

Kdy létáme?

Během jara až podzimu startujeme ráno s východem slunce nebo těsně po něm ( do 2 hodin po východu už musí být balon po přistání) a večer startujeme nejdříve 2 hodiny před západem slunce (balon musí přistát před západem slunce) viz Tabulka východů a západů slunce – tím se vyhneme nebezpečnému letu v termickém proudění vzduchu. V zimě jsou pak díky absenci termiky možné lety během celého dne.

Let balonem bude uskutečněn pouze v případě dodržení předepsaných klimatických a povětrnostních podmínek tj. stabilní počasí bez srážek o síle větru max. 4m/s. Domluvený let balonem potvrzujeme telefonicky 4 hodiny před startem. O provedení letu rozhoduje bezvýhradně pouze pilot balónu s ohledem na okamžité podmínky v místě startu !

video1avideo2a

Podívejte se na video jak probíhá let balónem

Let balónem pro dva s VIP balónem Kašpárek. Krásný rodinný výlet spojený s letem balónem. Hrabě a hraběnka Myšíkovi se proletěli ze Zámostí do Zámezí v Českém ráji.

 

SHLÉDNOUT DALŠÍ VIDEA