Vyhlídkový let balonem z Konopiště do Kozích hor

horkovzdušné balony
Balónová sezóna zahájena!
4. dubna 2016
lety balónem
Lety balónem – Májová fiesta Slapy 2016
9. května 2016

Vyhlídkový let balonem z Konopiště do Kozích hor

Vyhlídkový let balonem - Chadbalon

Vyhlídkový let balonem z Konopiště do Kozích hor

30.4.2016  Na konci dubna se aprílové počasí  trošku umoudřilo a umožnilo nám provést v předvečer pálení čarodějnic vyhlídkový let balonem. Z Konopiště jsme doletěli až do Kozích hor u Nového Knína. Předpověď slibovala celkem svižný vítr o přízemní rychlosti kolem 15 km/hod. To je pro vyhlídkový let balónem už téměř na hranici pohodového startu. Bezpečná rychlost přízemního větru by neměla pro pohodlný start balónu překročit 4m/sec. To je 14,4 km /hod. Ve výšce už balónu větší rychlost větru nevadí. Na Konopišti máme ke startu domluvená dvě stanoviště, která jsou částečně kryta před přízemním větrem. Podle směru větru si vybíráme to stanoviště , které nám garantuje co nejbližší přelet zámku Konopiště.

Rekordní délka vyhlídkového letu balónem

Po setkání s našimi klienty na parkovišti u Kauflandu v Benešově se všichni přesouváme naším minibusem na vybranou startovní louku. Přestože předpověď  větru na Benešovsku byla na hraniční hodnotě, riskli jsme to a doufali, že se s přibližujícím západem zklidní. Po dojezdu na místo se vítr skutečně zklidnil . Po  změření směru větru heliovým balónkem jsme odhadovali místo přistání někde za Neveklovem. Po klidném startu balónu vítr ve větší výšce zesílil a umožnil  nám uletět rekordních 27,4 km. Přistávali jsme až u Kozích hor.

Během letu balónu jsme si užívali výjimečné dohlednosti – byla vidět Praha a v dálce dokonce hřbety Krkonoš. Po cestě jsme minuli kostel sv. Jakuba u hradiště Chvojen, přeletěli nejvyšší Neštětickou horu a pokračovali dále  přes Nebřich a Slapskou přehradu směrem na Čím. Dále jsme minuli Chotilsko, kde můžete navštívit balónové muzeum a po přeletu několika čarodějnických hranic jsme přístáli po necelých dvou hodinách letu na parádní louce u Kozích hor. Celý let balonem a obzvláště jeho závěrečná fáze letu přes Slapskou přehradu a neobvyklý západ slunce z balónu byl pro naše klienty výjimečným zážitkem.

Maximální rychlost letu balonu byla 24,4 km/hod, průměrná rychlost 14,6 km/hod a doba letu 1 hod 50 min. Po celou dobu letu nás hbitě stíhal náš doprovodný konvoj vozidel, který pořídil i řadu fotografií ze země. Těšíme se na další lety. 🙂

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
YouTube
PersonalTrainerCertification.us
Průvodce nákupem letenky
ChadBalon logo

"Když ptáčka lapají, pěkne mu zpívají." aneb nenechte se napálit!

Průvodce nákupem letenky Vám zašleme na Váš email.