Let balónem Český ráj

Let balónem Český ráj

Let balónem Český ráj patří stejně jako Konopiště k velmi oblíbeným lokalitám pro let balonem. Pro své rozsáhlé lesy s menšími možnostmi pro přistání balónu vyžaduje zpravidla svižnější rychlost větru pro bezpečný přelet. Pro let balónem v Českém ráji  oproti Konopišti musíme najít vždy to správné startovací místo tak, abychom mohli letět s větrem přes ty nejzajímavější lokality. Náš zkušený pilot Český ráj velmi dobře zná. Nabídne Vám vždy tu nejatraktivnější trajektorii letu, která bude za daných meteorologických podmínek možná.
Létáme zde s 8 místným balonem Chad i s menším 2-4 místným VIP balonem.

Památky v Českém ráji

Pro aktivní turisty a vyznavače historie můžete let balónem v Českém ráji spojit s návštěvami kulturních památek. Patří mezi ně zejména zámek Hrubá Skála, Hrubý Rohozec, můžete se podívat  na hrad Trosky nebo Kost, navštívit Lovecký zámek Humprecht nebo zříceninu rodového hradu pánů z Valdštejna. Tu najdete v srdci Českého ráje, v objetí divukrásných skal. Nespočet vyhlídek a scenérií, skalních věží ale i bludiště skalního města s pohádkovým kouzlem Vám nabídnou Prachovské skály.

Kde se sejdeme ?

Před letem se pravidelně scházíme na parkovištibowlingu v Sedmihorkách, odkud odjedeme naším mikrobusem na startovací místa balónu, která mohou být poměrně vzdálená – i na druhé straně Českého ráje.

Co uvidíte z koše balónu ?

Po nastoupání balónu do výšky se Vám otevře úžasný pohled na celou dominantu Českého ráje. Při dobré dohlednosti uvidíte na jedné straně město Jičín, na opačné město Turnov a při pohledu do dálky budete vidět vrcholy Krkonoš, Ještěd, Bezděz, Kozákov a další místa, která na Vás z koše balónu dýchnou svou majestátností.

Při silnějším větru je možné přeletět těsně nad Pannou a Bábou (Trosky), Hrubou Skálou, před jihozápadním koncem Českého ráje zamáváte lidem na skalní vyhlídce Hlavatice. Krajina zabarvená zapadajícím sluncem Vás pak už jen taktně upozorní, že je čas na bezpečné přistání balónu.

Po přeletu města Turnova v závěru letu můžete přistát až za zámkem Sychrov, tak, jak se nám to povedlo při jednom podzimním loňském letu, plném barev, který trval hodinu a čtyřicet minut.

Neporušená příroda a památky chráněné krajinné oblasti Českého ráje každého uchvátí a nestane se, že by si let nad touto malebnou krajinou nikdo neužil. Po společném zabalení balónu a sklence šampaňského už jen drnčí telefony se zprávami o úspěšném absolvování letu. Let balónem Český ráj – skvělá volba pro váš první let balónem! Poleťte s námi !!

let balónem český ráj
Let balonem Český ráj