Let balonem Konopiště

Let balonem Konopiště – atraktivní lokalita blízko Prahy

Let balonem Konopiště je jednou z nejatraktivnějších lokalit v ČR s rychlou dostupností z Prahy. Je jednou z prvních lokalit, kde jste mohli vidět létat naše balóny. Protože se jedná o naší domácí lokalitu , máme pro naše klienty  při nákupu letenek příznivější ceny – pro 8 místný balon Chad  a pro VIP balon.

Let balonem na Konopišti stihnete i ve všední dny, v létě startujeme až kolem 19 hodiny. Pro svou rychlou dostupnost z Prahy (cca 25 min.) a malebnou kopcovitou krajinou s mnoha rybníky, lesy, vesničkami, zámky a zříceninami je našimi klienty zatím nejvyhledávanějším a nejnavštěvovanějším místem. Zároveň poskytuje i nadstandardní možnosti pro bezpečné přistání balónu díky mnoha loukám a polím v širokém okolí. Nemusíme tak čekat na konkrétní směr větru, jako je tomu například při letu balónem u Karlštejna. Z těchto důvodů startuje velmi často v blízkosti Konopiště i většina ostatních balónových firem. Díky tomu se  stává, že letí několik balónů najednou, které doplní okolní malebnou krajinu o velmi atraktivní prvek – zvláště pro fotografy v koši balónu.

Let balonem je ideální spojit s návštěvou zámku Konopiště, můžete navštívit zámeckou zahradu, pozdravit živého zámeckého medvěda Jirku, který sem přicestoval ze Zlína a pak se už jen těšit na podvečerní let.

Kde se sejdeme ?

S našimi klienty se zpravidla scházíme na parkovišti u Kauflandu v Benešově, kde si necháte svá auta. Naším terénním mikrobusem vás pak všechny převezeme na místo startu balónu.

Co uvidíte po startu balonu ?

Hned po startu balónu, jen co se vynoříte nad stromy, Vás okouzlí zámek jako na dlani s přilehlou zámeckou zahradou a rybníkem do tvaru podkovy, na který hned navazuje Jarkovický rybník. Při letu na východ zažijete let nad městem Benešovem, po jeho přeletu pokračujete přes lesy plné zvěře k zámku Jemniště.

Na jihovýchodní vítr poletíte směrem na Týnec nad Sázavou, kde Vás okouzlí krásná rozmanitá krajina s meandry řeky Sázavy, kterou je možné několikrát přeletět. Na čistý východní vítr přeletíte nejvyšší Neštětickou horu, spoustu rybníků, lesů, kopců a vesniček. Přistáváme většinou za Neveklovem ale občas přeletíme i přes vodní nádrž Slapy. Při letu balónu na jih uvidíte jedno z největších golfových hřišť ve středočeském kraji, následně přeletíte letiště Nesvačily s pohledem na startující a přistávající letadla, pro která je balón sympatickým objektem pro oblet – pilot letounu nám pak většinou zamává křídly a letí pryč. Dá se doletět až k Sedlčanům, Voticím nebo k městu Sedlec-Prčice. Při letu směrem na Prahu přeletíte řeku Sázavu, Poříčí nad Sázavou nebo Čerčany.

Ať se jedná o jakýkoliv směr letu balonu od zámku Konopiště, vždy se jedná o jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Po přistání balónu si pak všichni u skleničky šampaňského plně vychutnávají nezapomenutelnou atmosféru večerního letu.

let balonem Konopiště
let balonem Konopiště