Let balónem Karlštejn

Let balónem Karlštejn a Berounsko

Let balónem Karlštejn je jednoznačně jedna z oblíbených lokalit pro balónové létání na Berounsku. Zároveň je ale nejnáročnější na naplánování letu. Ani hezké počasí a přiměřená rychlost větru není zárukou, že se dá letět, jak je běžné na ostatních startovacích místech. Není neobvyklé, že na let balonem na Karlštejně musí naši klienti čekat déle než jinde. Je to dáno tím, že směrem na sever a severovýchod začíná hranice řízeného prostoru Ruzyňského letiště, kam už s balónem nesmíme. Nezbývá tedy než čekat na ten správný směr a rychlost větru.

V místě doporučujeme před letem návštěvu hradu Karlštejn nebo se můžete s rodinkou podívat do lomu Amerika nebo údolí Kačáku. Karlštejnsko Vám určitě poskytne mnoho možností k relaxaci a odpočinku.

Kde se sejdeme ?

Před letem se scházíme většinou přímo na startovací louce, která je hned vpravo za mostem a sousedí s řekou Berounkou. Auta si můžete zaparkovat na placeném centrálním parkovišti nebo zdarma na parkovišti u nádraží. Z obou míst jste na startovací louce pěšky během pár minut.

Na startovací louce se seznámíte se spolupasažéry a naší posádkou, můžete se aktivně zapojit do příprav balónu na start a za necelou půlhodinku se už kocháte pohledy z koše balónu. Nádherná členitost terénu spolu s výhledem na hrad Karlštejn a řeku Berounku plnou vodáků se Vám nezapomenutelně zapíše do paměti. Během letu Vás vyfotíme z koše balónu i z doprovodného vozidla, abyste si odnesli trvalou vzpomínku na svůj let balonem. Poletíte hodinu i více, tak pro Vás máme na let připraveny nápoje.

Co všechno uvidíte ?

Na ideální severozápadní vítr uletíme většinou 10-15 km a tak nejčastěji přistáváme například v okolí Koněprus, Zdic, Suchomat, Neumětel, Všeradic nebo i Žebráku. Balónem můžeme z Karštejna letět ale i směrem na jihovýchod, přeletíme Brdy a přistáváme většinou v oblasti Mníšku pod Brdy. Občas se podaří po startu letět nad řekou až k Berounu, pak přeletíme město a za ním přistáváme. Lokalitu náš zkušený pilot velmi dobře zná, tak se nemusíte ničeho obávat.

Po zabalení balónu a slavnostním křtu vzduchoplavců Vás odvezeme zpět na místo srazu. Pohádková lokalita s hradem Karlštejnem v každém zanechá plno romantických zážitků.

let balónem Karlštejn

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
YouTube
PersonalTrainerCertification.us
Průvodce nákupem letenky
ChadBalon logo

"Když ptáčka lapají, pěkne mu zpívají." aneb nenechte se napálit!

Průvodce nákupem letenky Vám zašleme na Váš email.