Rozhovor s režisérem Petrem Horkým

let balónem přes Alpy
Rakouský let balónem přes Alpy
20. ledna 2016
cimrmanova žárovka
Cimrmanova žárovka
15. února 2016

Rozhovor s režisérem Petrem Horkým

lety balónem

V pátek 22. ledna 2016 zažil známý český dokumentarista a polárník Petr Horký něco, co má podle svých vlastních slov „schované“ do konce života. V horkovzdušném balónu absolvoval let nad alpskými vrcholy. Společně s pilotem Michalem „Kryštofem“ Kubátem, jeho manželkou Petrou a dcerou Kristýnou (v roli druhého pilota), svým kolegou polárníkem Václavem Sůrou a kamarádem Karlem Janečkem letěli z rakouského Gosau v mrazivých -20 °C tři hodiny. Na zimu však byli připraveni a dokonce si ji vzhledem ke své lásce k chladu vychutnávali! Přeletěli Dachstein i další alpské vrcholy. Lety balónem v Alpách jsou náročné na předletovou přípravu a stejně tak jako v jiných expedicích Petra Horkého je nezbytné být připraven na vše.

Let byl plánován už delší dobu a příležitost tomu chtěla, že zrovna během balónové fiesty v Gosau udeřilo to správné počasí pro dlouhý let. Pilot Michal Kubát má s podobnými lety zkušenosti – v minulosti přeletěl balónem albánskou Tiranu, létal v Tatrách, ale třeba i nad českým nejvyšším vrcholem Sněžkou. Michal Kubát se svou rodinou jsou také pravidelnými účastníky českých i mezinárodních soutěží horkovzdušných balónů a jak již bylo zmíněno, kromě něho vlastní pilotní licenci i jeho dcera Kristýna.

Je nám ctí publikovat několik fotografií Petra Horkého z tohoto letu, stejně jako rozhovor s jejich autorem. Rozhovor není jen o letu samotném, ale i o vztahu Petra Horkého k létání, nejbližších chystaných akcích, nebo třeba o tom, že nechybělo mnoho, aby se legendární cestovatelé Hanzelka a Zikmund stali i legendárními aviatiky.

Poutavý rozhovor s Petrem Horkým

Převzato z webu airzone.tv.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
YouTube
PersonalTrainerCertification.us
Průvodce nákupem letenky
ChadBalon logo

"Když ptáčka lapají, pěkne mu zpívají." aneb nenechte se napálit!

Průvodce nákupem letenky Vám zašleme na Váš email.