Let balónem Konopiště – Kladruby

let balonem Český ráj
Let balonem Český ráj – hrad Kost
29. května 2016
Let balónem je adrenalinový zážitek
Adrenalinový zážitek – let balónem
10. srpna 2016

Let balónem Konopiště – Kladruby

let balónem Konopiště

Let balónem Konopiště – Kladruby, aneb jak to všechno probíhá.

8.6.2016  Po celkem dlouhém čekání na pěkné letové počasí jsme se konečně dočkali a mohli naším klientům oznámit, že let balónem Konopiště platí. Na obvyklém místě srazu u Kauflandu v Benešově již všichni netrpělivě vyhlížejí naše auto s balónem. Jsme  s naším přívěsem nepřehlédnutelní a tak se po chvilce všichni bez problému scházíme. Po nalodění posádky do minibusu vládne na palubě  čilá konverzace, kterou krátce přeruší pilot, aby všem vysvětlil, co je čeká a nemine.

Po příjezdu na startovní louku blízko zámku Konopiště zabíráme vhodnou pozici vedle jiného  připravovaného balónu, následuje předletový briefing, poučení klientů a po chvíli je i balón Chad připraven za pomocí posádky k plnění studeným vzduchem. Na konci balónu Petra lepí parašut a pilot s pomocníky do široce otevřeného ústí balónu vhání pomocí ventilátoru vzduch. Pilot začíná  pomocí hořáků přitápět a balón se i s povaleným košem staví do startovní pozice. Posádka nastupuje z obou bočních stran do koše a balón se může začít vytápět. Zanedlouho se odlepujeme od země a balón zlehka nabírá výšku. Petra obíhá vznášející se balón ze všech stran a snaží se nafotit naše mávající klienty v koši. S přáním měkkého přistání a pěkného letu se rychle loučí a balí věci , aby nás mohla co nejdříve sledovat.

Pohled z koše balonu

Jen co se balón dostane nad stromy, odkrývá se všem netradiční pohled na zámek Konopiště s přilehlým rybníkem a okolními lesy. Podle předpovědi nemělo moc foukat, ale přesto se dostáváme celkem svižně přímo nad zámek Konopiště. I medvěd Jiří je venku a vyhřívá se na sluníčku. Pořizujeme pár fotografií se zámkem v pozadí. Po nastoupání nad město Benešov vítr zesiluje a balón dosahuje rychlosti až 30km/hod. Ve výšce za Benešovem uděláme pár společných fotek a opravou směru letu naklesáním nabíráme nový kurs na zámek Jemniště. Ten míjíme po levé straně a kopírujeme krásné údolíčko s Chotýšanským potokem, který nás navádí  k malebné vesničce Pařezí. Pak se dostáváme nad les a nejvyšší místní vrch Výholec (472m). Za ním přelétáváme obce Radošovice, Ctiboř, další les a přes Blanický mlýn na říčce Blanici se blížíme ke Kladrubům. Po téměř 90 min. letu bezpečně přistáváme v 15 km rychlosti na posekaném travnatém políčku.

V závěru manévru se koš překlápí na zem a naši klienti zůstávají od sebe bezpečně odděleni ve svých kójích. Po chvíli přijíždí i Petra s doprovodným vozidlem, posádka nám pomáhá zabalit balón a po křtu se skleničkou šampaňského v ruce si všichni užívají s úsměvem na tváři poslední chvíle příjemně prožitého odpoledne, na které se jen tak nezapomíná:-).

Naše doporučení:

Let balonem Konopiště patří mezi nejatraktivnější, nejžádanější a nejrychleji dosažitelnou lokalitu z Prahy a okolí, v létě není problém let stihnout i během všedního dne po práci.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
YouTube
PersonalTrainerCertification.us
Průvodce nákupem letenky
ChadBalon logo

"Když ptáčka lapají, pěkne mu zpívají." aneb nenechte se napálit!

Průvodce nákupem letenky Vám zašleme na Váš email.